Blog chmura tagów
Szczoteczka soniczna dla dziecka - pytania i odpowiedzi 0
Szczoteczka soniczna dla dziecka - pytania i odpowiedzi

Im wcześniej prawidłowo zaczniemy dbać o higienę jamy ustnej, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy się cieszyć zdrowym i pięknym uśmiechem w przyszłości. Starajmy się zatem wprowadzać nawyk regularnego i co równie ważne prawidłowego mycia zębów u naszych pociech już od najmłodszych lat. Szczoteczka soniczna dla dziecka będzie do tego idealnym narzędziem.

Czy dzieci mogą używać szczoteczek sonicznych?

 

Jak najbardziej tak! Zarówno starsze dzieci, jak i niemowlęta mogą używać szczoteczek sonicznych. Oczywiście nie może to być szczoteczka przeznaczona dla osób dorosłych, która ma bardzo dużą ilość pulsacji. Szczoteczka, którą będzie używana przez dziecko, musi być dopasowana kształtem oraz mocą do jego wieku. Na rynku istnieją produkty, które są dedykowane maluchom już od pierwszego ząbka. Ich moc to około 16 000 pulsacji na minutę. Szczoteczki mają specjalnie zaprojektowane końcówki dla takich maluszków. Dodatkowo końcówka ma delikatne włosie, które nie podrażni delikatnych dziąseł oraz ząbków. Dla starszych dzieci dostępne są już nieco inne produkty o większej mocy. Ponadto często takie szczoteczki są wyposażone w moduł Bluetooth. Dzięki specjalnej aplikacji mycie zębów może stać się zabawą, co dodatkowo zachęci dzieci do regularnego szczotkowania zębów. Mimo tego, że szczoteczki soniczne dla dzieci mają stosunkowo mało pulsacji w porównaniu do produktów dla nastolatków i dorosłych, to wciąż o wiele lepiej i dokładniej czyszczą zęby, niż zwykła szczoteczka manualna i usuną z powierzchni szkliwa całą płytkę nazębną. Obecnie wiele dzieci boryka się z próchnicą. Szczoteczka soniczna wprowadzona od najmłodszych lat może znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się jej. Szczoteczki dla dzieci są wyposażone w timer, który odmierza czas niezbędny do prawidłowego umycia jamy ustnej. Niestety nasze pociechy często mają tendencję do skracania czasu mycia zębów. Timer dopilnuje, aby dziecko myło zęby przez rekomendowane 2 minuty.

Od jakiego wieku dziecko może myć zęby szczoteczką soniczną?

 

W przeciwieństwie do szczoteczek obrotowo- rotacyjnych szczoteczki soniczne mogą być używane już przez niemowlęta. Oczywiście tak małe dzieci nie są w stanie samodzielnie używać szczoteczki. W myciu zębów musi uczestniczyć rodzic. Szczoteczki soniczne są w pełni bezpieczne oraz delikatne. Możemy być pewni, że nie wyrządzą dziecku krzywdy. Stosowanie takich szczoteczek jest bardzo łatwe i nie powinno sprawiać problemu. Pierwsza szczoteczka soniczna może z powodzeniem być używana przez maluchy do 3 roku życia. Po tym czasie rekomendowana jest zmiana na nieco mocniejszy model, jednak dalej dedykowanej dzieciom. Pamiętajmy, że najłatwiej zachęcić dziecko do higieny jamy ustnej jeśli wprowadzimy element zabawy. Starajmy się też sami dawać dobry przykład swoim pociechom np. poprzez wspólne mycie zębów. Kiedy dziecko może przejść na szczoteczkę o pełnej mocy? Najlepiej zaczekać z tym do pojawienia się wszystkich zębów stałych.  Nastolatkowie mogą bez obaw używać produktów, które posiadają 62 tysiące ruchów pulsacyjnych. Starajmy się jednak, aby korzystały wyłącznie z końcówek oryginalnych. Zamienniki mogą podrażniać ich dziąsła.

Jaką szczoteczkę soniczną kupić dla dziecka?

 

Na rynku istnieje wielu producentów szczoteczek sonicznych dla dzieci. Przy wyborze właściwego produkty zwracajmy uwagę na moc oraz wielkość główki. W naszej ofercie posiadamy szczoteczkę Philips Sonicare Kids, która jest świetnym wyborem dla dzieci od 3 roku życia. Szczoteczka ma pastelowe kolory, dostępne w wersji różowej oraz niebieskiej. Dzięki połączeniu poprzez Bluetooth za pomocą aplikacji w formie gry można śledzić swoje postępy w szczotkowaniu. Produkt posiada 30 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę. Specjalny mechanizm zwiększa moc szczoteczki przez pierwsze 14 dni użytkowania, aby dziecko mogło przyzwyczaić się do sonicznego szczotkowania. Dodatkowo do szczoteczki dołączone są naklejki z postaciami z bajki, które uatrakcyjnią jej wygląd.

 

Pełne parametry szczoteczki można znaleźć na stronie naszego sklepu szczoteczki24.pl w zakładce szczoteczki dla dzieci. Jeśli zastanawiacie się Państwo, jak zadbać o zdrowie jamy ustnej swojej pociechy szczoteczka Sonicare Kids będzie idealnym rozwiązaniem. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium