Blog chmura tagów
Szczoteczka elektryczna usuwająca kamień nazębny - czy to możliwe? 0
Szczoteczka elektryczna usuwająca kamień nazębny - czy to możliwe?

Szczoteczka elektryczna może pomóc w zmniejszeniu kamienia nazębnego. To fakt! Taka szczoteczka bez problemu rozprawi się z osadem nazębnym i żółtym nalotem po spożywanych posiłkach. W tym celu należy prawidłowo jej używać przez określony okres czasu. Jak więc przywrócić zębom estetyczny wygląd, dzięki szczoteczce elektrycznej? Sprawdźmy!

Czy szczoteczka elektryczna może usuwać kamień?

Producenci szczoteczek do zębów chwalą się, że już po kilku dniach od zakupu ich urządzenia można dostrzec pierwsze widoczne efekty działania. Czy tak jest naprawdę, czy to wyłącznie chwyt marketingowy? Jest to jak najbardziej prawda. Szczoteczki elektryczne do zębów, dzięki swojej niepowtarzalnej okrągłej główce oraz dużej ilości ruchów, świetnie rozprawiają się z płytką nazębną, która gromadzi się podczas doby. Okrągły kształt sprawia także, że włókna docierają do przestrzeni międzyzębowych. Oczywiście nie zwalnia nas to z konieczności czyszczenia zębów nicią dentystyczną. Jeśli nasza szczoteczka elektryczna poza ruchami oscylacyjno-rotacyjnymi posiada także ruchy pulsacyjne, czyszczenie jest bardzo efektywne. Zatem faktycznie już po kilku dniach możemy zauważać zniknięcie przebarwień. 

Pozbywając się płytki nazębnej, zmniejszamy ryzyko powstawania kamienia nazębnego. Kamień nazębny nie jest niczym innym, jak zmineralizowaną płytką nazębną, która nieusuwana stwardniała. Jeśli szczotkujemy zęby minimum dwa razy dziennie przez minimum dwie minuty, płytka nazębna jest regularnie usuwana i nie zdąży się skrystalizować w kamień. Istotne jest, aby żaden ząb nie został pominięty! Tak jak wspominaliśmy wyżej, szczoteczki elektryczne mają tę przewagę nad manualnymi, że kształt główki pozwala na dokładne wyczyszczenie zęba z każdej strony. Do tego elektryczne szczoteczki do zębów są wyposażone we wbudowane timery, które co 30 sekund poinformują nas o konieczności zmiany mytej ćwiartki zębów oraz sygnalizują, że upłynęły już 2 minuty zalecane przez stomatologów.

Czy można usunąć powstały kamień nazębny wyłącznie za pomocą szczoteczki elektrycznej?

W niewielkim stopniu oczywiście tak. Szczoteczka elektryczna jest w stanie wykonać kilkadziesiąt tysięcy obrotów na minutę. Jest to nieporównywalnie większa częstotliwość ruchów, niż w szczoteczce manualnej. Pamiętajmy jednak, że kamień bardzo mocną wiąże się ze szkliwem i jego pełne usunięcie jest możliwe jedynie w gabinecie stomatologicznym. Zaleca się, żeby przynajmniej raz w roku udać się do dentysty na zabieg usuwania kamienia nazębnego. Niektóre osoby, mimo tego, że bardzo dbają o higienę jamy ustnej, mają większą tendencję do zbierania się na zębach kamienia. Takie osoby powinny zaopatrzyć się także w irygator do zębów oraz kontrolować stan zdrowia swojej jamy ustnej raz na pół roku. Kamień nazębny przyczynia się do powstawania stanów zapalnych dziąseł, a także ma wpływ na pojawieniu się ubytków w szkliwie.

Podsumowując, szczoteczki elektryczne mogą znacznie poprawić skuteczność higieny naszej jamy ustnej. Bez problemu poradzą sobie z płytką nazębną, która pozostawiona na szkliwie zamienia się w kamień. Nie zwlekaj zatem z decyzją o zakupie szczoteczki elektrycznej. Gwarantujemy, że odczujesz różnicę w poziomie wyczyszczenia zębów. Pełną ofertę produktów znajdziesz w zakładce: szczoteczki obrotowe. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium