Blog chmura tagów
Szczoteczka elektryczna, a licówki i korony zębowe 0
Szczoteczka elektryczna, a licówki i korony zębowe

Licówki i korony zębowe mają za zadanie poprawić estetykę naszego uśmiechu. Bardzo często ich założenie jest sporym wydatkiem dla naszego budżetu, zatem zależy nam, aby prezentowały się świetnie przez długi czas. Czy możemy bez obaw stosować szczoteczkę elektryczną, mając założone korony lub licówki? 

Czy można używać szczoteczki elektrycznej mając licówki i korony?

Licówki są to cienkie warstwy kompozytu lub porcelany, które przyklejane są do zewnętrznej części zęba w celu poprawy ich wyglądu. Zakryją przebarwienia, pęknięcia, ukruszenia czy nawet szparę między zębami. Mogą zmienić kształt naszych zębów, wydłużając je lub poszerzając. By móc założyć licówki najczęściej konieczne jest spiłowanie zewnętrznej części zęba. Co ważne, licówki nie mogą być założone na zęby leczone kanałowo. W zależności od użytego do ich wyprodukowania materiału licówki mogą posłużyć przez około 5-6 lat lub około 10-15 jeśli wykonane są z porcelany. 

Wiele osób zainteresowanych tym rozwiązaniem zastanawia się, ile kosztują licówki? Koszt jednej licówki znacznie się różni w zależności od materiału, jaki został użyty oraz renomy czy też lokalizacji gabinetu stomatologicznego. Licówki kompozytowe to koszt około 500 zł za jeden ząb. Natomiast licówki ceramiczne zaczynają się od kwoty 1000 zł za jeden ząb.

Korony zębowe to nic innego jak nakładka na górną zniszczoną część zęba. Korony nakładane są w celu rekonstrukcji zębów, które były leczone kanałowo, złamane lub objęte zaawansowaną próchnicą. Koronę można założyć na swój korzeń lub na metalowy, wtedy mówimy o implancie. Podobnie jak w przypadku licówek korony mogą być wykonane z kompozytu, porcelany oraz z tworzywa ceramicznego. Każdy z tych rodzajów różni się nieco właściwościami i oczywiście ceną. Najdroższe i najtrwalsze są korony pełnoceramiczne, które do złudzenia przypominają zęby naturalne.

Licówki i korony a higiena jamy ustnej

Jak zatem wygląda higiena jamy ustnej u osób, które zdecydowały się na założenie licówek lub koron? Czy muszą w szczególny sposób uważać na te zęby? Mając założone licówki lub korony, dbamy o higienę w ten sam sposób co zwykle, zatem możemy bez obaw używać szczoteczek elektrycznych. Są one nawet bardziej wskazane, ponieważ docierają lepiej do trudnodostępnych miejsc. Nie musimy też wybierać specjalnych końcówek do lub miękkich włókien. Wybierajmy końcówki do szczoteczki elektrycznej według własnych upodobań. Nosząc korony lub licówki, nie zapominajmy o nitkowaniu zębów (przynajmniej minuta po każdym myciu zębów). Należy pamiętać, że raz założone licówki czy też korony wymagają wymiany po określonym czasie. Im większą uwagę będziemy przykładali do higieny jamy ustnej, tym większa szansa, że posłużą nam dłużej. 

Nie zwlekaj więc z decyzją o zakupie szczoteczki elektrycznej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z najchętniej kupowanymi modelami na naszej stronie szczoteczki24.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium