Blog chmura tagów
Polerowanie zębów - na czym polega i kiedy warto je wykonać 0
Polerowanie zębów - na czym polega i kiedy warto je wykonać

Co to jest polerowanie zębów? Korzyści z zabiegu

Polerowanie zębów inaczej nazywane polishingiem polega na rozprowadzeniu na zębach specjalnej pasty polerującej, a następnie rozprowadzeniu jej na zębach za pomocą szczotki dentystycznej lub końcówki z gumką. Zabieg może być wykonany przez stomatologa lub higienistkę. Koszt samodzielnego polerowania wynosi około 60-100 zł i trwa kilkanaście minut. Najczęściej jednak wykonywany jest w całym pakiecie higienizacji. Na początku przeprowadzany jest skalling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Jeśli kamień jest bardzo zaawansowany, konieczne może okazać się użycie ultradźwięków. Po oczyszczeniu zębów można przejść do piaskowania. 

Piaskowanie usuwa z zębów przebarwienia oraz osad. Ma także działanie profilaktyczne w chorobach dziąseł oraz zębów, dlatego zaleca się jego regularne wykonywanie. Na tak przygotowane zęby nakłada się pastę polerującą. W zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać, można zastosować pastę mniej lub bardziej intensywną. Koniecznie należy poinformować osobę wykonującą zabieg o ewentualnych nadwrażliwościach. Jeśli  borykamy się z problemem nadwrażliwych zębów, należy zastosować delikatniejszą pastę. Cały pakiet higienizacji może potrwać nawet godzinę. Najczęściej zakończony jest fluoryzacją szkliwa.

Co daje polerowanie zębów? 

Zęby po tym zabiegu wydają się być śliskie. Pasta polerująca usuwa resztki osadu z powierzchni zębów po wcześniejszych zabiegach. Zęby stają się gładkie i błyszczące. Wykonując taki zabieg, poprawia się estetyka naszego uśmiechu, ale polerowanie ma także inne korzyści. Pasta, której się używa, wypełnia mikroskopijne urazy bruzdy, czy pęknięcia w szkliwie. Są to miejsca, w których najchętniej gromadzą się bakterie. Dzięki temu płytka nazębna wolniej się osadza i możemy utrzymać nasze zęby w dobrej kondycji na dłużej.

Efekty polerowania zębów

Zęby wypolerowane niekiedy potrafią wyglądać jak po lekkim zabiegu wybielania. Nabierają połysku, powierzchnia jest równa. Polerowanie zatem bardzo korzystnie wpływa na estetykę naszego uśmiechu. Po zabiegu przez kilka godzin należy wstrzymać się ze spożywaniem barwiącego jedzenia oraz picia. Uważajmy zatem na wino, kawę, herbatę, kurkumę, curry. Osoby palące papierosy także powinny na kilka godzin unikać palenia. Należy podkreślić, że zabieg polerowania- mimo że przynosi bardzo zadowalające efekty- nie zastąpi prawidłowej higieny jamy ustnej. Regularne, skrupulatne i dokładne szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznej zapewnią nam piękny i zdrowy uśmiech na długo.

Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie, a więc szczoteczki elektryczne oraz irygatory do zębów. Dzięki nim bez zbędnego wysiłku jesteśmy w stanie zadbać o kondycję naszego szkliwa oraz dziąseł. Mycie zębów szczoteczką elektryczną  daje o wiele lepsze efekty w porównaniu do tradycyjnej szczoteczki. Wystarczy poczytać opinie naszych zadowolonych klientów. Jeśli jeszcze się wahasz czy elektryczna szczoteczka do zębów to rozwiązanie dobre dla Ciebie - nie zwlekaj. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium