Blog chmura tagów
Jak dbać o szczoteczkę elektryczną? 0
Jak dbać o szczoteczkę elektryczną?

Szczoteczka do zębów jest jednym z najpopularniejszych akcesoriów przeznaczonych do dbania o higienę osobistą. Sięgamy po nią przynajmniej dwa razy dziennie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dzięki odpowiedniemu dbaniu o szczoteczkę elektryczną do zębów możemy przedłużyć jej żywotność.

Czyszczenie rękojeści szczoteczki elektrycznej

Używając elektrycznej szczoteczki do zębów zostawiamy na niej bakterie i zarazki, które znajdują się na naszych dłoniach. Dodatkowo podczas szczotkowania zębów pasta wymieszana ze śliną i wodą spływa z końcówki na rękojeść. Bardzo ważne jest zatem, abyśmy po każdym myciu umyli rękojeść pod bieżącą wodą. Raz na tydzień możemy dodatkowo umyć rękojeść np. płynem do naczyń. Niezwykle istotne jest, aby nie dopuścić do nagromadzenia się na złączeniu rękojeści z końcówką pasty do zębów. Po jakimś czasie pasta może na tyle stwardnieć, że przy zdejmowaniu końcówki możemy wyłamać element chroniący  mechanizm szczoteczki przed dostaniem się do niej wilgoci. Taka usterka niestety nie podlega reklamacji, gdyż jest spowodowana niewłaściwą pielęgnacją urządzenia. Pamiętajmy też, aby umytą szczoteczkę elektryczną pozostawić do wyschnięcia. Nie zamykajmy jej od razu w etui lub szufladzie, ponieważ takie warunki sprzyjają rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Tak banalne czynności mogą znacznie przedłużyć żywotność naszej szczoteczki. Niestety często w pośpiechu zapominamy, żeby przynajmniej szczoteczkę wypłukać pod bieżącą wodą. Starajmy się zawsze, aby zostawiać szczoteczkę w pozycji pionowej, aby mogła swobodnie wyschnąć.

Dobrej jakości końcówki do szczoteczki elektrycznej

Każdy producent szczoteczek do zębów rekomenduje używanie wyłącznie oryginalnych końcówek do szczoteczek elektrycznych. Kupując produkt oryginalny mamy pewność, że końcówka jest w pełni kompatybilna z naszym urządzeniem. Końcówki oryginalne przechodzą szereg testów i badań oraz są atestowane przez towarzystwa stomatologiczne. Kupując oryginały możemy być pewni co do jakości wykonanych materiałów. Włosie ma odpowiednią gęstość dopasowaną do kondycji naszych zębów i dziąseł. Minusem jest wyższa cena niż w przypadku końcówek zamiennych. Musimy być także świadomi, że zamienniki końcówek do szczoteczek elektrycznych nie posiadają zaokrąglonych końcówek włosia, przez co mogą podrażniać szkliwo jak i dziąsła. Do naszej osobistej decyzji należy to czy chcemy kupować końcówki oryginalne czy zamienniki.

Regularna wymiana końcówek do szczoteczek elektrycznej

Jeśli myjemy zęby dwa razy dziennie po 2 minuty, końcówka do szczoteczki elektrycznej powinna zostać wymieniona po trzech miesiącach. Producenci szczoteczek mają często dedykowane aplikacje do swoich urządzeń, które przypominają kiedy upływa termin wymiany szczoteczki. Szczoteczki marki Philips posiadają w niektórych modelach funkcję BrushSync. To rozwiązanie sprawia, że informacja o koniecznej wymianie końcówki pojawi się na rękojeści. Jeśli nie korzystamy z aplikacji przypominającej zużycie końcówki, poznamy po wyblaknięciu kolorowego włosia oraz jego rozdwojeniu. Jeśli nasza końcówka wyblaknie oraz straci pierwotny kształt oznacza to, że najwyższa pora ją wymienić. Podczas trzymiesięcznego cyklu użytkowania końcówki raz w tygodniu możemy sparzyć ją we wrzątku lub wypłukać w płynie do higieny jamy ustnej. Jeśli chcemy zadbać o jej higienę w sposób profesjonalny, na rynku dostępne są sanitizery, które za pomocą światła UV usuwają zalegające na włosiu bakterie.

Prawidłowe ładowanie szczoteczki elektrycznej

Podobnie, jak w przypadku końcówek, producenci rekomendują wyłącznie oryginalne ładowarki, które zapewnią szczoteczce maksymalną żywotność. Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do sytuacji, kiedy szczoteczka elektryczna jest maksymalnie rozładowana. Niestety skraca to życie baterii. Nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o odstawianie szczoteczki na stacje ładująca po każdym myciu. Taki nawyk nie wpływa na to, że bateria szybciej będzie się rozładowywać. Pierwsze ładowanie powinno trwać od 12 do maksymalnie 24 godzin w zależności od zaleceń producenta.

Mamy nadzieję, że nasze porady odnośnie dbania o szczoteczkę elektryczną do zębów okażą się przydatne. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą aktualną ofertą szczoteczek elektrycznych dla dzieci i dorosłych. Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium