Blog chmura tagów
Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów? 0
Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

szczoteczkę do zębów?

Każda szczoteczka czy końcówka do szczoteczki elektrycznej powinna być regularnie wymieniania. Kiedy najlepiej to zrobić? Czy cena szczoteczki bądź końcówki ma znaczenie przy jej wymianie? Niestety, badania pokazują, że Polacy wymieniają szczoteczki zbyt rzadko! 

Co ile wymieniać szczoteczkę do zębów?

Manualna lub elektryczna szczoteczka do zębów to podstawowy atrybut w higienie jamy ustnej. Coraz większą wagę przykładamy do wyglądu naszego uśmiechu. Chętnie sięgamy po wybielające pasty czy paski do zębów. Czy zatem zachowujemy prawidłowy czas w wymianie szczoteczki na nową? Niestety okazuje się, że nie. Wielu z nas wymienia szczoteczkę tylko raz do roku. To zdecydowanie za rzadko! Stomatolodzy zalecają, by wymieniać szczoteczkę przynajmniej raz na trzy miesiące. Jeśli częściej myjemy zęby, taka wymiana powinna mieć miejsce wcześniej. Zwracajmy uwagę na kształt włókien w szczoteczce. Jeśli jest ono rozdwojone, wyblakłe, zmieniło kształt - powinniśmy niezwłocznie kupić nowy egzemplarz. Dlaczego to tak istotne? Kształt szczoteczki ma bardzo duże znaczenie w skuteczności czyszczenia jamy ustnej. Jeśli włókna w naszej szczoteczce są zdeformowane, nie doczyszczają dobrze zębów.  Na zębach zostaje wtedy osad, który z czasem może zamienić się kamień lub próchnicę. Zdeformowane końce szczoteczki mogą także podrażniać nasze dziąsła i powodować ich podrażnienia. Pomimo dbałości o higienę i prawidłowego przechowywania szczoteczki, po każdym myciu zostają na niej bakterie oraz mikroorganizmy. Wyobraźcie sobie, ile takich drobnoustrojów znajduje się na szczoteczce po roku użytkowania? Myjąc zęby tak długo użytkowaną szczoteczką, nieświadomie zostawiamy w naszej jamie ustnej grzyby oraz szkodliwe bakterie.

Co ile wymieniać końcówkę do szczoteczki elektrycznej?

Podobnie jest w przypadku końcówek w szczoteczkach sonicznych oraz rotacyjno-obrotowych. Na opakowaniu każdej ze szczoteczek znajduje się informacja, co ile należy wymieniać końcówki. W przypadku szczoteczek sonicznych istnieją modele, które wymagają wymiany po 4 czy 5 miesiącach, jednak standardowo jest to okres 3 miesięcy. Jeśli nasza końcówka ma specjalne gumki do wybielania czy też polerowania zębów nie przeciągajmy czasu wymiany poza okres 3 miesięcy. Po tym czasie gumki są już starte i nie działają w sposób prawidłowy. Jeśli korzystamy ze szczoteczki częściej, niż dwa razy na dobę po 2 minuty może się okazać, że końcówkę należy wymienić wcześniej. Nowoczesne modele szczoteczek elektrycznych posiadają funkcję, które monitorują stopień zużycia końcówki i informują nas o konieczności ich wymiany. Producenci umieszczają także na końcówkach pasek włókien, które z upływem czasu tracą kolor, informując nas tym samym, że należy taką końcówkę wymienić na nową.

W naszym sklepie znajdziecie zarówno końcówki do szczoteczek elektrycznych jak i sonicznych. W swojej ofercie posiadamy końcówki oryginalne w atrakcyjnych cenach oraz końcówki zamienne, które są alternatywą dla osób oszczędnych. Do tego niedawno wprowadziliśmy do naszego asortymentu szczoteczki manualne renomowanej marki Curaprox. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium