Blog chmura tagów
Wybielanie zębów u dentysty 0
Wybielanie zębów u dentysty

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Zdrowie i białe zęby to pewnego rodzaju wizytówka, która sprawia że stajemy się bardziej pewni siebie. Na co dzień nasze zęby narażone są na szereg czynników, które powodują ich przebarwienia. Kawa, herbata, palenie papierosów oraz czynniki genetyczne mają wpływ na odcień naszego uzębienia. Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów. Przed  podjęciem decyzji o wybielaniu warto dowiedzieć się na czym ono polega i dlaczego warto wydać nieco więcej i wykonać wybielanie w gabinecie dentystycznym.

 

Jak wygląda wybielanie zębów u dentysty?

Decydując się na wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym mamy pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w profesjonalnych warunkach oraz, że stomatolog dobierze prawidłową metodę i w bezpieczny sposób uzyskamy wymarzony odcień zębów.

Obecnie dostępnych jest kilka metod wybielania  u dentysty.

Najpopularniejszą metodą stosowaną przez stomatologów na całym świecie jest metoda BeyondDzięki tej metodzie możliwe jest wybielenie zębów nawet o 8 odcieni.  Na zęby nakładany jest specjalny żel wybielający. Aktywowany jest on poprzez zimne światło emitowane przez lampę Beyond. Zaletą tego sposobu jest fakt, że usuwane są zarówno przebarwienia na powierzchni jak i wewnątrz zębiny. Czas trwania zabiegu to niecała godzina. Wykonywany jest jednorazowo i uznawany jest za całkowicie bezpieczny. Minusem jest to, że niekiedy powoduje on nadwrażliwość zębów.

Kolejną metodą jest metoda Prevdent. Zabieg ten jednocześnie wybiela szkliwo zębów oraz wzmacnia jego strukturę. Preparat nakładany na zęby to specjalna piana, która zawiera nano-hydroksyapatyt. Jest to główny składnik szkliwa, dlatego ta metoda jest całkowicie naturalna oraz bezpieczna. Po naniesieniu na zęby pianki jej działanie wspomagane jest specjalną lampą. Zabieg wybiela, a także mineralizuje szkliwo zębów. Szczególnie polecany jest dla osób, które odczuwają dyskomfort podczas picia i jedzenia zimnych oraz gorących napoi i posiłków. Czas wybielania wynosi około 1,5 godziny.

Ostatnią metodą oferowaną przez dentystów jest wybielanie nakładkowe w domu. Podczas wizyty dentysta robi odcisk i na jego podstawie przygotowuje nakładki do stosowania samodzielnie. Nakładki nosi się przez około dwa tygodnie po kilka godzin dziennie. Nakładki wypełnione są żelem wybielającym.

 

Czy wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest bezpieczne?

Wybielanie zębów u dentysty to jedyna sprawdzona i bezpieczna metoda. Przed wykonaniem zabiegu należy umówić się na wizytę kontrolną. Stomatolog przeprowadzi wywiad, sprawdzi stan uzębienia i dobierze odpowiednią dla nas metodę. Czasem okazuje się, że przed wykonaniem zabiegu wybielania konieczne jest leczenie zębów. Niekiedy występują także pewne przeciwwskazania do wykonania wybielania, o których możemy dowiedzieć się właśnie od fachowcy. Ponadto dzięki kontroli stomatologa możemy mieć pewność, że zabieg nie przyniesie żadnych szkód dla naszego zdrowia.

 

Zalety profesjonalnego wybielania zębów

Zabieg wybielania zębów wykonany przez stomatologa ma szereg zalet:

·         Pożądany efekt możliwy jest już podczas jednej wizyty

·         Zabieg jest całkowicie bezpieczny i odpowiednio dobrany do stanu naszego uzębienia

·         Stomatolodzy dają gwarancję na uzyskany efekt

·         Wybielanie wykonywane przez dentystę jest o wiele bardziej komfortowe niż samodzielne wybielanie domowymi metodami

·         Zastosowane substancje oraz narzędzia są najwyżej jakości

·         Efekt wybielenia w gabinecie utrzymuje się dłużej niż efekt samodzielnego wybielania

Należy oczywiście mieć na uwadze, że profesjonalne wybielanie wiąże się z wyższą ceną oraz uzyskany efekt może być radykalną zmianą, która zadziwi nasze otoczenie. Możliwe jest także chwilowe wystąpienie nadwrażliwości zębów.

 

Czy szczoteczka elektryczna wybiela zęby?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak i nie. Szczoteczka elektryczna jest bardziej skuteczna w codziennym czyszczeniu zębów niż zwykła szczoteczka manualna. Ruchy oscylacyjne oraz wibracyjne pozwalają na skuteczniejsze doczyszczenie uporczywych plam i zabrudzeń na zębach. Szczoteczka jednak nie ma działania jak preparaty wybielające. Regularne stosowanie szczoteczki elektrycznej pozwoli przywrócić naturalną biel zębów, jednak nie rozjaśni jego naturalnego odcienia. Zęby dzięki niej staną się bardziej czyste i być może nieco jaśniejsze niż wcześniej. W rozjaśnieniu zębów może pomóc stosowanie past wybielających dostępnych w aptekach i drogeriach, jednak nie będzie to taki efekt jak przy profesjonalnym zabiegu wykonanym przez dentystę.

 

Wybielanie zębów zyskuje coraz więcej zwolenników. Należy jednak pamiętać, że efekt wybielania jest trudny do przewidzenia i zależy od wielu czynników. Efekt profesjonalnego wybielenia utrzymuje się od roku do trzech lat. Po tym czasie w celu zachowania bieli zębów należy zabieg powtórzyć

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z kompleksową ofertą produktową naszego sklepu, gdzie dostępne są najlepsze szczoteczki elektryczne i szczoteczki soniczne oraz szereg akcesoriów stomatologicznych renomowanych marek.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium