Blog chmura tagów
Szczoteczka elektryczna - najczęściej zadawane pytania 0
Szczoteczka elektryczna - najczęściej zadawane pytania

Obecnie na rynku znajdziemy szereg szczoteczek elektrycznych, które posiadają coraz nowsze funkcje i atrakcyjny design. Jednak nie zawsze wiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej szczoteczki do mycia zębów. Jakie pytania najczęściej zadają osoby, które używają szczoteczki elektrycznej lub planują jej zakup?

 

Czy szczoteczka elektryczna niszczy szkliwo?

Szczoteczka elektryczna absolutnie nie niszczy szkliwa, została stworzona z myślą o tym, aby jak najlepiej oczyszczać zęby, w jak najbardziej delikatny i bezpieczny dla zdrowia sposób. Delikatne włosie zapewnia maksymalne czyszczenie, jak i ochronę dziąseł przed uszkodzeniem, dlatego nie mamy czego się obawiać. Natomiast jeśli zmagamy się z nadwrażliwością, możemy używać końcówki z ultramiękkim włosiem i szczotkować zęby przy użyciu specjalnego programu dla zębów wrażliwych (co nie jest możliwe w przypadku szczoteczki manualnej).

Czy szczoteczka elektryczna jest lepsza od tradycyjnej?

Tak. Liczne badania jednoznacznie wskazują na lepsze usuwanie płytki nazębnej przez szczoteczkę elektryczną w porównaniu z manualną. Szczoteczka elektryczna dociera do trudnodostępnych miejsc, wymiatając płytkę bakteryjną, dzięki czemu chroni nas przed próchnicą i chorobami dziąseł. Ilość obrotów wykonywana przez szczoteczkę elektryczną zapewnia maksymalne oczyszczanie, nie jesteśmy w stanie wykonywać tylu ruchów tradycyjną szczoteczką do zębów.

Czy można myć zęby szczoteczką elektryczną nosząc aparat ortodontyczny?

Osoby noszące aparat ortodontyczny mogą i powinny używać szczoteczki elektrycznej. To mit, że noszenie aparatu stałego pozwala jedynie na korzystanie ze szczoteczek manualnych. Specjalne końcówki ortodontyczne do szczoteczki elektrycznej pozwalają dokładnie oczyszczać miejsca obok zamków i innych elementów aparatu, dając komfort i uczucie czystości. Natomiast zwykła szczoteczka niestety nie czyści dobrze zębów, na których znajduję się aparat, co może powodować powstawanie próchnicy i odwapnień, a także odkładanie się kamienia i osadów.

Czy dzieci mogą używać szczoteczki elektrycznej?

Oczywiście, że tak. Na rynku znajdziemy różne szczoteczki elektryczne dla dzieci, które mogą być używane przez maluchy już od 3 roku życia. Są one co prawda mniejsze, niż produkty dedykowane dla osób dorosłych, posiadają mniejszą główkę oraz delikatne włosie, dostosowane do dziecięcych ząbków. Często są to szczoteczki z postaciami z bajek (np. Frozen, Stages Power), aby jak najbardziej zainteresować dziecko. Bardzo ważne jest, aby maluch dwa razy dziennie dokładnie czyścił zęby pod kontrolą rodzica. Wyrobienie pozytywnych nawyków higienicznych chroni przed próchnicą, przedwczesną utrata zębów mlecznych, a w rezultacie możemy uniknąć powstawania wad zgryzu.

Czy szczoteczka elektryczna wybiela zęby?

Do szczoteczki elektrycznej można kupić końcówki wybielające (3DWhite), które posiadają polerującą gumkę na środku główki. Przy systematycznym szczotkowaniu i używaniu pasty wybielającej, możemy delikatnie wybielić zęby i cieszyć się białym uśmiechem na co dzień. Należy jednak pamiętać, że wybielenie o kilka tonów jest możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym pod kontrolą higienistki stomatologicznej lub lekarza dentysty.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajdą Państwo najnowsze szczoteczki elektryczne do zębów topowych producentów (m.in. Phillips, Meriden, Oral-B). Zapewniamy najwyższą jakość produktów, pomoc w wyborze i szybką, bezproblemową wysyłkę.

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z Pauliną Chmarzyńską - Dyplomowaną Higienistką Stomatologiczną

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium