Kategorie

Szczoteczka elektryczna dla dzieci - jaką wybrać?

Szczoteczka elektryczna dla dzieci - jaką wybrać?

Dbanie o higienę jamy ustnej pociechy to dla wielu rodziców nie lada wyzwanie, gdyż jak wiadomo nie każdy maluch lubi myć zęby. Doskonałą zachętą do wykształcenia u najmłodszych nawyku codziennego szczotkowania jest zakup elektrycznej szczoteczki do zębów dla dzieci. Jaki model jest naprawdę warty polecenia i z jakim kosztem należy się liczyć?

Jak działa szczoteczka elektryczna do zębów?


Elektryczna szczoteczka do zębów wykonuje od około 5500 do blisko 9000 ruchów oscylacyjnych (z boku na bok) zapewniając dokładne usunięcie płytki nazębnej, masaż dziąseł i skuteczną ochronę jamy ustnej. W zależności od rodzaju może poruszać się tylko ruchem rotacyjnym (prosta szczoteczka obrotowa) lub dodatkowo ruszać się przodu i do tyłu (w tę funkcję wyposażone są tylko najnowocześniejsze modele).

Od kiedy dziecko może używać szczoteczki elektrycznej?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki wiek jest dobry na rozpoczęcie przygody z używaniem przez dziecko szczoteczki elektrycznej? Większość stomatologów zaleca stosowanie szczoteczki zasilanej elektrycznie maluchom w wieku przedszkolnym (od 4-6 roku życia). Pamiętajmy jednak, aby przed zakupem tego typu urządzenia nauczyć pociechę posługiwania się klasyczną, manualną szczoteczką, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości pozytywnym nastawieniem do sumiennego dbania o zęby.

Ile kosztuje dobra szczoteczka elektryczna?

Co prawda szczoteczki elektryczne dla dzieci są droższe od ich tradycyjnych odpowiedników, jednak za ceną idzie w tym przypadku też jakość – dzięki intensywnej pracy skuteczniej usuwają zanieczyszczenia, docierając w najgłębsze zakamarki jamy ustnej kilkulatka. Przykładowo najtańsza szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-B to koszt około 30 złotych, przy czym takie urządzenie zawsze posiada gwarancję, co czyni zakup naprawdę bezpiecznym, gdyż zawsze możemy odesłać do producenta wadliwy egzemplarz. Oczywiście znajdziemy na rynku też modele za 100 złotych i więcej, wszystko zależy od naszych możliwości finansowych i oczekiwań względem produktu (im droższa szczoteczka tym lepszy akumulator).

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci jest najlepsza?

Jaką szczoteczkę elektryczną kupić dla syna lub córki? Na co zwrócić szczególną uwagę? Z pewnością warto wybrać model wyposażony w:

- czasomierz,
- regulację prędkości,
- czujnik nacisku,
- włókna, które zmianą barwy sygnalizują, że czas wymienić końcówkę szczoteczki na nową.

Dużym zainteresowaniem cieszy się bez wątpienia szczoteczka Oral-B Stages Power Frozen. Poza efektywnością i doskonałymi parametrami (7600 ruchów obrotowych na minutę, mała główka, miękkie włókna, wyprofilowana rączka) posiada atrakcyjną szatę graficzną nawiązującą do bardzo popularnej bajki „Kraina Lodu”, uwielbianej przez niemal każdą dziewczynkę. Dwuletnia gwarancja również przemawia na korzyść tego modelu. Innym wariantem kolorystycznym dedykowanym specjalnie dla chłopców jest natomiast szczoteczka Oral-B Star Wars.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom dobierzecie trwałą i funkcjonalną szczoteczkę elektryczną idealnie dopasowaną do potrzeb i gustu swojej pociechy.

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz