Kategorie

Szczoteczka elektryczna czy manualna? Która jest lepsza?

Szczoteczka elektryczna czy manualna? Która jest lepsza?

Staranna pielęgnacja jamy ustnej zapobiega psuciu się zębów i tym samym częstym wizytom u stomatologa. Wiele osób, którą chcą właściwie dbać o zdrowie swojego uzębienia stoi przed dużym dylematem – używać szczoteczki elektrycznej, czy manualnej? Który z tych produktów jest lepszy?Rodzaje elektrycznych szczoteczek do zębów

Zanim dokonamy zakupu odpowiedniej szczoteczki spełniającej nasze potrzeby i wymagania, warto nabyć podstawową wiedzę na temat tych produktów. Jakie są rodzaje elektrycznych szczoteczek do zębów? Wyróżniamy:

-szczoteczki obrotowe: wykonują tylko ruchy rotacyjne, są stosunkowo niedrogie i najbardziej popularne,

-szczoteczki obrotowo-pulsacyjne: wykonują ruchy rotacyjne oraz pulsacyjne, produkty tego typu emitują średnio od 5000 do 10 000 drgań,

-szczoteczki soniczne: mają główkę przypominającą klasyczną, manualną szczoteczkę, która wykonuje ruchy wymiatające, standardowa liczba ruchów produktów z tej kategorii to od 20 000 do nawet 35 000 drgań,

-szczoteczki ultradźwiękowe: czyszczą zęby w niezwykle delikatny, ale jednocześnie bardzo efektywny sposób za pomocą fal ultradźwiękowych, są nowoczesne i odpowiednie dla osób z wrażliwymi dziąsłami.

Typy szczoteczek manualnych

Jeśli chodzi o manualne szczoteczki do zębów wyróżniamy zwykłe oraz specjalistyczne (np. szczoteczki pooperacyjne oraz ortodontyczne dla osób noszących aparat na zęby). Wspomniane zwykłe szczoteczki mają również swoje podtypy:

-szczoteczki jednopęczkowe: posiadają 2-3 rzędy pęczków włosia na szerokość główki i 5/6 na jej długość,

-szczoteczki wielopęczkowe: posiadają 3-5 rzędów pęczków włosia na szerokość główki i do 12 rzędów na długość.

Wybór szczoteczki do zębów a cena

Najtańsza szczoteczka manualna kosztuje około 5 złotych, jednak nie możemy zbyt wiele od niej wymagać (im niższa cena, tym gorszej jakości wykonanie). W przypadku szczoteczek elektrycznych znajdziemy modele za 40 zł (prosta szczoteczka obrotowa) jak i za 1500 zł (najbardziej zaawansowane szczoteczki soniczne i ultradźwiękowe). Najlepiej zakupić produkt w przedziale cenowym, który odpowiada naszemu budżetowi i potrzebom zdrowotnym. Standardową szczoteczkę elektryczną o zadowalających parametrach kupimy już za 100-200 złotych.

Która szczoteczka jest lepsza?

Bogata oferta rynkowa i mnóstwo reklam produktów do higieny jamy ustnej zalewających nas z każdej strony sprawia, że łatwo można poczuć się zagubionym wobec tak szerokiego wyboru. Mimo, iż elektryczne szczoteczki do zębów mają znacznie miększe włosie niż zwykłe – to właśnie one dokładniej usuwają płytkę nazębną (dwa razy lepiej!) i wszelkie pozostałości po posiłku, masując przy okazji dziąsła. Dlatego też warto zainwestować w dobrą jakościowo szczoteczkę zasilaną elektrycznie, zwłaszcza cenionej marki Oral-B lub Philips (nie bez powodu firmy te cieszą się dużą sympatią ze strony milionów użytkowników szczoteczek elektrycznych).

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne i ułatwią wybór szczoteczki, która pozwoli utrzymać zęby w doskonałej kondycji i zdrowiu przez długie lata. Zapraszamy do zapoznania z ofertą naszego internetowego sklepu, gdzie oferujemy m.in. szczoteczki Oral-B, Philips i Meriden w konkurencyjnych cenach.

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz