Kategorie

Irygator do zębów - co to jest, jak działa i czy warto go używać?

Irygator do zębów - co to jest, jak działa i czy warto go używać?

Codziennie w trosce o zdrowe zęby i piękny uśmiech wykonujemy co najmniej kilka podstawowych czynności: szczotkujemy za pomocą szczoteczki elektrycznej, nitkujemy, używamy różnego rodzaju płukanek do ust. Wiele osób zastanawia się, czy można zrobić jeszcze coś więcej, aby prawidłowo zadbać o przestrzenie międzyzębowe? Otóż tak, z pomocą przychodzi irygator do zębów. Co to jest i jak dokładnie działa? Sprawdźmy.

Co to jest irygator do zębów?

Sporo osób nie wie, co kryje się pod hasłem „irygator”? Jest to urządzenie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, które pracuje za pomocą płynu podawanego pod wysokim ciśnieniem. Jakie są zalety tego typu akcesorium? Dzięki irygatorowi:

-usuwamy resztki pokarmowe, osady i płytkę bakteryjną z trudno dostępnych miejsc,

-irygator do jamy ustnej jest produktem chroniącym nas przed próchnicą, powstawaniem kieszeni zapalnych, a przede wszystkim przynosi komfort osobom z problemem zalegania pokarmu pomiędzy zębami,

-świetnie sprawdzi się u osób z aparatem stałym, gdyż stymuluje on dziąsła i poprawia ich ukrwienie,

-można go stosować posiadając korony, mosty czy implanty zębowe.

Jak działa irygator?

Niejedna osoba, która rozważa kupno irygatora zastanawia się, jak on właściwie działa? Schemat pracy urządzenia jest bardzo prosty. Mała pompka wytwarzając ciśnienie powoduje, że wraz z nim mieszanina wody i powietrza przedostaje się przez plastikową dyszę i z odpowiednią prędkością strumień dociera do przestrzeni międzyzębowych.

Rodzaje irygatorów do jamy ustnej

Irygatory dzielimy na stacjonarne i bezprzewodowe.

Stacjonarny irygator do zębów posiada zbiornik na wodę, regulację ciśnienia strumienia, włącznik, zasilacz, wężyk odprowadzający płyn ze zbiornika do rękojeści. Jest polecany dla osób nie podróżujących, gdyż posiada duży zbiornik na płyn, co zmniejsza ilość uzupełnień wody (może go używać cała rodzina).

Natomiast irygatory bezprzewodowe są dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących, ceniących sobie design akcesoriów, skuteczność i długie działanie bez konieczności częstego ładowania.

Warto wspomnieć, że irygatory różnych firm różnią się od siebie: zakresem ciśnienia strumienia, ilością stopni regulacji ciśnienia, liczbą pulsacji na minutę, czy rodzajem końcówek.

Dlaczego warto używać irygatora?

Korzyści z używania irygatora jest mnóstwo:

-dociera do miejsc trudno dostępnych nawet dla szczoteczki elektrycznej,

- usuwa bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust,

- daje uczucie komfortu, usuwając resztki pokarmowe z przestrzeni międzyzębowych,

- dzięki irygatorowi dziąsła są zdrowsze i lepiej ukrwione,

-różne końcówki zapewniają indywidualny wybór dla osób z aparatem stałym, koronami, mostami.

Szczoteczka elektryczna z irygatorem

Często możemy znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych zestawy składające się ze szczoteczki elektrycznej z irygatorem. Jest to korzystne rozwiązanie pod względem finansowym i zapewniające kompleksową ochronę zębów.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się dla was przydatny i zachęci do zakupu dobrej jakości irygatora.

Artykuł powstał przy współpracy z Pauliną Chmarzyńską - Dyplomowaną Higienistką Stomatologiczną

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz