Kategorie

Czarna pasta do zębów – czy warto ją stosować?

Czarna pasta do zębów – czy warto ją stosować?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się pasty do zębów z węglem aktywnym służące do ich wybielania. Mają one wiele zwolenników. Czy rzeczywiście tzw. czarna pasta do zębów daje pożądane rezultaty? Czy zastąpi zabieg wybielania u dentysty? Sprawdźmy.

Jak działa pasta do zębów z aktywnym węglem?

Węgiel aktywny absorbuje zanieczyszczenia i substancje odpowiedzialne za zmianę koloru szkliwa, a także wykazuje właściwości antybakteryjne. Dzięki temu tzw. czarna pasta do zębów umożliwia usunięcie osadów po kawie, herbacie czy innych barwiących pokarmach, co jest możliwe przy regularnym stosowaniu produktu.

Jak stosować pastę z węglem aktywnym?

Zaleca się stosowanie pasty z węglem aktywnym do trzech razy w ciągu tygodnia na przemian z innymi pastami. Szczególnie należy zwrócić uwagę na używanie past wybielających, gdy posiadamy zęby wrażliwe. Opisywane pasty powinny mieć odpowiedni współczynnik RDA nie przekraczający 40, aby dodatkowo nie wzmagać wrażliwości na zimne i ciepłe napoje oraz pokarmy.

Efekty stosowania czarnej pasty do zębów

Efekty stosowania czarnej pasty do zębów będą widoczne już po kilku tygodniach - rezultaty są różne w zależności od trybu życia, rodzaju pokarmów, które przyjmujemy oraz od naturalnego koloru zęba. Z reguły zęby wybielają się o 1-2 tony przy systematycznym stosowaniu 3 razy w tygodniu.

Ile kosztuje pasta z węglem aktywnym?

Pasty z węglem aktywnym nie są szczególnie drogie, produkuje je obecnie kilka firm, a ich ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Są dostępne w aptekach, niektórych drogeriach i sklepach internetowych.

 Należy pamiętać, że pasta z węglem aktywnym nie zastąpi zabiegu wybielania u dentysty, który używa preparaty oparte na całkiem innych składnikach, które wnikają w powierzchnię zęba. Pasty dostępne w sprzedaży działają powierzchniowo usuwając przebarwienia i osady powstałe przez pożywienie, jednak są dobrym i tanim rozwiązaniem dla osób, którym zależy na niewielkiej poprawie koloru zębów.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego internetowego sklepu, gdzie dostępne są skuteczne, ekologiczne pasty do zębów z węglem aktywnym (np. Blackwood) i nie tylko (również szczoteczki elektryczne, irygatory i wiele innych przydatnych akcesoriów ułatwiających dbanie o higienę jamy ustnej). Gwarantujemy profesjonalne doradztwo i bezproblemową realizację zamówień.

 

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz