Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci jest najlepsza? 0
Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci jest najlepsza?

Każdy rodzic wie jak trudne jest zachęcenie dziecka do regularnego mycia zębów. Rozwiązaniem tego problemu może być szczoteczka elektryczna dla dzieci. Dzięki niej możesz zamienić przykry obowiązek w dobrą zabawę. Wybór odpowiedniej szczoteczki może być jednak trudny, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten artykuł. Dowiesz się z niego, która szczoteczka będzie najlepsza dla Twojego dziecka, ile kosztuje oraz gdzie warto ją kupić.

czytaj całość »
Ile pasty do zębów nakładać na szczoteczkę? 0
Ile pasty do zębów nakładać na szczoteczkę?

Chociaż myjesz zęby od lat, nadal możesz się zastanawiać, ile pasty należy nałożyć na szczoteczkę do zębów. Dentyści zalecają stosowanie pasty do zębów wielkości ziarnka grochu dla dorosłych i dzieci w wieku od 3 lat. W przypadku młodszych dzieci należy używać pasty do zębów wielkości  ziarnka ryżu od momentu wyrznięcia się pierwszego ząbka. Co może się stać jeśli przekroczone zostaną te ilości? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

czytaj całość »
Ząb zatrzymany — przyczyny, objawy, leczenie 0
Ząb zatrzymany — przyczyny, objawy, leczenie

Ząb zatrzymany powoduje bolesne dolegliwości w obrębie jamy ustnej oraz może mieć inne poważne konsekwencje. Istnieje błędne założenie, że problem ten dotyczy wyłącznie zębów mądrości. Czym właściwie jest ząb zatrzymany oraz jak sobie z nim poradzić?

czytaj całość »
Pasta do zębów a współczynnik ścieralności - co warto wiedzieć? 0
Pasta do zębów a współczynnik ścieralności - co warto wiedzieć?

Wiele osób nie wie, że pasta do zębów ma ukryty parametr, który zwykle nie jest wymieniony nigdzie na etykiecie lub produkcie. Ten pomiar nazywa się „względną ścieralnością zębiny”, w skrócie RDA. Mierzy on stopień ścieralności pasty na zębach. Co więcej, na rynku jest kilka marek pasty do zębów, które mogą być szkodliwe, jeśli są używane regularnie.

czytaj całość »
Co to jest wypełnienie zęba? Rodzaje plomb dentystycznych 0
Co to jest wypełnienie zęba? Rodzaje plomb dentystycznych

Wypełnienia zębów są stosowane w sytuacjach, kiedy musimy wyleczyć próchnicę. Dentysta usuwa zepsutą część zęba, a następnie wypełnia obszar na zębie, w którym toczył się proces chorobowy. Wypełnienia są również używane do naprawy pękniętych lub złamanych zębów oraz takich, które zostały starte w wyniku np. obgryzania paznokci. Jakie są rodzaje wypełnień zębowych?

czytaj całość »
Jak dbać o irygator do zębów? 0
Jak dbać o irygator do zębów?

Irygator do zębów jest nieocenionym urządzeniem w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dla wielu osób ten sprzęt jest wręcz niezbędny na równi ze szczoteczką. Irygator ma wiele zalet. Bardzo dokładnie usuwa płytkę nazębną oraz resztki pokarmów z ciężko dostępnych miejsc. Strumień wody pod wysokim ciśnieniem dociera wszędzie tam, gdzie nie da rady dotrzeć szczoteczka. Aby irygator posłużył nam jak najdłużej, konieczna jest jego właściwa pielęgnacja. Jak dbać o swoje urządzenie?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium